Doğu-yolculuğu

Yaz Bitmeden Son Bir Motor Turu Yapıyorum, Bu Sefer Doğu’ya

Yaz bitmeden son bir motor turu yapıyorum 🙂

bu sefer rota doğu’ya. Karadeniz, Gürcistan, Ermenistan, Azerbeycan, İran, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, -feribot ayarlayabilirsem- Kuzey Kıbrıs, sonra geri türkiye.

toplam 6.000 km gözüküyor haritada, benim şehirleri köyleri dolaşmamla 2 katına yaklaşıp 10.000 km’ye çıkar muhtemelen. (balkan turu haritada 3bin km idi, ben 6bin km yapmıştım.)

bu harita tamamen kabataslak, henüz nereye gideyim diye detaylı araştırmadım. Konaklamaya ise hiç bakmadım. Önerilere açığım ^^

Bu arada dönüşte ekipmanlarımın büyük çoğunu satarım muhtemelen. Birisinin kullanma ihtimali var, o kullanırsa satmam ama öteki türlü satcam. Daha balkan turu videolarını işlemedim, bu turun videoları da birikcek. çoğu siteye yüklemediğim 1000 video da duruyor HDD’de. total 2-3bin arası video olacak, işlenip keywordlenip yüklenmeyi bekleyen. Seyahat dönüşü kafadan 5-6 ayımı alır. o sebeple ekipmanın boş boş yatıp teknolojisi geçmeden elden çıkarmak isteyebilirim. Hepsi iyi durumda, bir tek sony lensimin camında çizik var 1yıldır. görüntüye etki etmiyor diye umursamıyorum.

Şimdiden söyleyim, bu yolculukta bir şey oldu da satıyorum sanmayın 😀

Bir de son olarak, balkanlar dönüşünden sonra, eve kapanıp kitabımı tamamlayabildim nihayet. (geçen sene kamboçyada adada yazdığım) Biraz fazla sert oldu, kabul edilir mi bilmiyorum ama bitmiş olması hoşuma gitti. onla ilgili de ayriyeten yazarım.

——-

Biraz karışık yazı oldu, ondan tekrar net belirteyim ^^

Bana bu güzerahta şuraya git buraya git burada kal falan gibi önerileriniz olursa sevinirim

——-

Video

Özgür Çağdaş

 

https://www.facebook.com/dunyabirmasaldir

https://www.instagram.com/ozgur_cagdas/

https://www.youtube.com/user/OzgurCagdas

https://www.twitter.com/Ozgur_Cagdas

https://www.plus.google.com/+OzgurCagdas

 

 

Share:

Leave a Reply


Notify me of followup comments via e-mail. You can also subscribe without commenting.