angkor wat backpacker

Angkor Wat, Kamboçya Stock Videolarım

Angkor Wat, Kamboçya Stock Videolarım

Ve Angkor Wat..

Angkor Wat, Angkor Wat, Angkor Wat… tam rüya gibi bir yer de değil, bu kadar güzel bi rüya göremiyorum malesef, daha ziyade güzel rüya gören bi sanat yönetmeninin hazırladığı fantastik bi film setindeymişin gibi. Ama daha o film yapılmamış gibi de.. Çok devasa, çok muazzam bir alan.

Bizim eski istanbul surlarını düşünün, eminönünden edirnekapıya kadar olan alanı. Angkor’da o alan kadar büyük.

Biz istanbulu kullanmaya devam etmişiz, hiç bırakmamışız. Ama eski çağlarda kamboçyalılar angkor’u bırakmışlar. başka bir şehre geçmişler. orası da hayalet şehire dönmüş. (bizde efes var onun gibİ ama efes küçük bir şehir, efes gibi 20 – 30 tane yapının bir arada hiç dokunulmamış olduğunu düşünün.

Ayrıca hayalet şehir olunca, orası yağmur ormanı, orman şehri geri almaya başlamış. Akla hayale gelmedik yerlerden devasa ağaçlar fışkırmış.

çok güzel bir yer, ayrıca gitmeyi düşünürseniz, inanılmaz ucuz da. Ben epey iyi bir butik otelde kaldım. çift kişilik oda, klimalı çarşaflar falan tertemiz, TV var, banyosu var eşyalar yeni yatak rahat vs.. kahvaltı da dahil 6 dolar 🙂

istanbulda bi kahvaltı zaten 6 dolar 🙂

bi de benden önce giden bi arkadaş yurt tarzı odalarda kalmış. 15 kişilik oda, sadece yatmak için kullananlara yönelik. sadece 1,25 dolar. 🙂

Neyse oraya gidince model baktım ama bulamadım. ilk gün böyle genel çekimler yapayım dedim, meşhur bir yer. çok çok çok iyi görüntüler var. Jenerik görüntülerde rekabet şansım yok. Herşeyden önce gün batımı değil, gün doğumu yeri. sabah 4te kalkacan da gidecen çekecen. bir de mevsim kötü. Ben yağmurlu mevsimde gittim, internetten baktığım kadarıyla iyi fotoğraflar kuru mevsimde oluyor genelde. Hava nemsiz daha temiz, görüntü daha net.

Model yok, hava kötü, ilk gün çekimler haliyle vasat.

2. gün dedim bari ben olayım kendi modelim. (bu arada tüm her yeri dolaşmak genelde 3 gün ile 1 hafta arası alıyor sizin hızınıza göre, hakkaten devasa yer). Neyse bir kaç konsept belirledim ve gittim.

kameraman olmadan kendimi çekmek dev zor. o netlik var ya, mahvediyor insanı. nerede durursam net olurum olayı mahvetti beni. tekrar tekrar üstüne.

Gene de mekan çok ilginç yer olduğundan bir kaç şey çıktı.

Ve evet farkındayım, komik 🙂 itinayla dalga geçebilirsiniz 🙂

buyrun burdan izleyin: (1080p full ekran izleyin)

Share/Bookmark
Share:

2 comments

  1. Video gözükmüyor bu sayfada..

Comments are closed.