1

Türkiye’den S.Ktir Olup Gitmek İsteyenler Elime Mum Diksin

1

Türkiye’den S.Ktir Olup Gitmek İsteyenler Elime Mum Diksin

4 yıl önceki referandum öncesinden beri söylüyorum, Türkiye şeriata gidiyor diye. bizde kimse inanmıyor geldiğine “şeriat olmaz bizde” diye tatlı tatlı uyutuyor kendini ama oluyor. Şeriat her ülkede farklıdır bunu bilmiyor insanlar. Bahreyn’de de var, Suudi Arabistan’da da şeriat var. Bahreyn’de alkol de serbest evlilik dışı yaşamak da hayat kadını da serbest. Suudi Arabistan’daki şeriatta Ateist olmak bile yasak. IŞID şii olmayı bile yasaklıyor, direk kafa kesiyor.

asla tek bir şeriat yoktur, hep bir “onlar gerçek müslümanlığı bilmiyordur” vardır.

Şu anda Tayyip’in diktotörlüğünü konuşuluyor, değil mi? Diktatör, kral, Halife vs.  Şeriat dediğin zaten böyle bişey. Dini kurallara dayanarak, tek bir kişinin tüm gücü kullanması.

Tayyip asla Alkolü sigarayı yasaklamadı/kısıtlamadı, sadece satışına “düzenleme” getirdi. Asla Gezi parkını yıkmak istemedi, meydanı yeniden düzenlemek istedi. Hep bir “düzenleme” hali içindeki yöneticimiz, asla şeriat getirmeye çalışmayacaktır. O sadece “demokrasiyi” “cumhuriyeti” yeniden “düzenleyecektir”.

.5-2.

Şimdi seçimleri Tayyip 30 martta kazandığı gibi hileyle kazanacak ve 7 yıllık dönemde ülkeyi içinden çıkılmaz bir hale sokacak.

30 martta o kadar hile hurda döndü, hiç bir şey yapamadı muhalefet. Mansur Yavaş’tan çalınan Ankara seçimleri unutuldu bile. (30 mart seçimlerindeki hilenin bi kısmı: http://www.sendika.org/2014/03/sandikbaslarinda-hile-baski-usulsuzluk-seyretmiyoruzkaydediyoruz/)

3

Bu seçimde yurtdışı oylarda daha şimdiden bi tomar hile dönüyor, onlara da bir şey yapamıyorlar. misal şu habere bakın: http://sozcu.com.tr/2014/gundem/cumhurbaskani-seciminde-skandal-568463/

Bu kadar göz önündeki şeylerde bile herhangi bir ses çıkaramayan muhalefet tabiki bu seçimde de oylarına sahip çıkamayacak. 3-5 puanlık masabaşı oynamalarla Tayyip kazanacak. Takip ettiğim, öngördüğüm kadarıyla durum böyle. muhalefet, iktidardan daha fazla sinir bozuyor bu beceriksizlikleriyle. misal oyları takip etmek için gelecek insanlara uçak bileti almamışlar: http://www.odatv.com/n.php?n=akpliler-oylari-yalniz-tasiyacak-0508141200 böyle olunca iktidar tabi istedikleri gibi at koşturur.

.

2

Kazanınca da bir 7 yıl daha ona maruz kalacağız. Bu maruz kalma daha öncekiler gibi olmayacak. Tüm muhalifleri sesini çıkaramaz hale getirecek. sesini çıkaramayan muhalefetin bir kısmı, marjinale kayıp silahlanacak bombalı eylem benzeri şeyler yapacak. sonra daha çok baskı. sonra daha çok silahlı/bombalı eylem. sonra daha da çok baskı. Vs. adım adım devlet terörü artacak. ölümler çoğalacak.

.

ok

.

Zaten 30 yıldır PKK ile hafif düzeyli iç savaş yaşayan bir ülkeyiz, 20 yıldır Irak bombalanıyor, iç savaşlar üstüne iç savaş yaşıyor. Suriye 3 yılda harabe oldu. Sınırlar kevgir gibi giren çıkan belli değil. (bir ara onlarca haber geliyordu, sonra haberlere yasak geldi sanırsam.)

Ekonomi dersen her an battı batacak, taşıma suyla değirmen dönüyor. Ben küçükken ilkokul ortaokulda falan “Arabistan’ın petrolü bitecek. Gelecekte su çok kıymetli olacak, biz onlara su satacağız” diyorlardı. Arabistan’ın petrolü bitmedi ama bizim suyumuz bitti. o kadar dandik yönetildik. her yaz istanbulun şu kadar günlük suyu kaldı ankaranın bu kadar günlük suyu kaldı diye haberler çıkıyor. Ama bir “Bor madenlerimizi” işlemeye başlayalım, o zaman dünyanın en zengin ülkesi olacağız, değil mi? (“bor” diyen kedi canınızı yerim)

Ülkenin milyon tane derdi var ama dertlerden daha büyük sorun olarak hiç umudu yok. Ülke koskaca bir “mutsuz insanlar ülkesi”

Ömür kısa, mücadele edene kadar bir bakmışın Sinirden stresten vücudun çökmüş, yaşlanmışın. Zaten ben mücadele etsem kaç yazar, Ben yada benim gibi bir ateistin toplumda pek bir karşılığı yok, max %10’luk bir kitleyiz. “Ateistlerle mücadele ediyor” diye kendi tabanından daha çok destek görür.

Yani boşu boşuna uğraştığımla kalırım hatta daha çok zarar bile verebilirim.

Ateist bir Tanrı’ya inanıp da, Ateistlerden nefret eden insanlarla dolu absürt bir ülke Türkiye.

onun için yıllardır Türkiye’den gidiş halindeyim. Tayyip seçilirse de bu gidiş bu sefer uzun süreli olacak gibi.

Hayatımın toplamda 4 yıla yakın bir süresini yurtdışında 20 kusur ülkede 1.000’den fazla şehirde geçirmiş biri olarak yerleşmek için seçimim Pek çok eksisi olan bir ülke ve şehir olmasına rağmen Kamboçya – Phnom Penh oldu.

Bir sonraki yazımda Kamboçya’ya taşınmam ve hayat şartları üzerine yazdım ve sizi de Kamboçya’ya davet ediyorum : )

Kamboçya’ya yerleşmek ve aylık 400$’a krala komşu yaşamak

.gffg

Share/Bookmark
Share:

12 comments

 1. cok guzel bi yazi…Phnom Penh yazisini da merakla bekliyorum

 2. 7 yıllık dönem yazmışsın ama 5+5 olmak üzere 2 dönem olabilir artık 🙂

 3. Abi hislerime tercümansın ya hele ki bide kamboçyadaki ülke seçme nedenlerin benle birebir örtüşüyor. Ama ben gıda mühendisiyim hiç bir yere kımıldayamıyorum. Yok mu orda böyle bir meslek kurtulalım şu ülkeden

 4. dostum ben dövme sanatçısıyım ve henüz thailanddan gelmöiş bulunmaktayım ve aynen dediğin gibi bu coğrafyadan bir an önces.ktir olup gitmek istemekteyim. bilgilendirirsen teşekkür ederim

 5. haa aynı zamanda veganım ve vegan aşçıyımda. orada ne işler yapabilirim vs

 6. Yok ben bu yazilarinizi okuduktan sonra bir an once Kambocyaya yerlesmeye karar verdim.

  Muhammed

  Bruksel

 7. Hacı, dört yıldır bi kucak para yemişsindir, peki senin finans kaynağın nedir? Biz nasıl bulucaz bu parayı da siktir olup pardon siktirmeden gidicez buralardan 😉 bizede sağlam bi öküz bulsanda hayatımızı yaşasak ha ne dersin 😉

 8. özgür merhaba anlattıkların etkilendimve kamboçyaya yerleşmekisterimmaddi-eğitim açısından bir sıkıntım yok .fakat ülke faktörü tekbaşına etkin.lütfen bana mail aracılığyla ulaşır mısın teşekkür ederim

 9. aklimizla davrandigimiz dusunuruz, aslinda hislerimiz ve güdülerimiz, idimiz,egomuz, tarafından yonetiliyoruz. istanbula gelip yerlesen bir taylandli asla kendi istegiyle taylanda donmek istemez. farkinda degilsiniz, hisleriniz, nefretiniz sizi dunya cenneti turkiyeden koparmis, tropik bir cehennem kuyusuna goturmus, ve orada tutuyor.
  iki konuda sizi dusunmeye davet ediyorum. iş harici turkiyeden ayrilp bir yerde hayatini surduren cok az insan vardir. fakat dunyanin her yerinden insanlar gelip turkiyeye yerlesiyor. isleri olmasa da, kanunlar musaade etmese de geliyorlar, ki ulke fakir bir ulke, imkanlar yok gibi bir sey, bu bir sey ifade ediyor mu?
  ikinci olarak inaniyor olmak nasip meselesi, fakat dinin toplum uzerinde bir etkisi vardir, yok mudur, ? sokaklarin pislik icinde olmasi, ailelerin sokakta yatip kalkmasi, genel sefalet ile turkiyedeki fakirligi karsilastirin, turkiyede aileler kizlarini buzdolabi icin satmiyor,cocuklar korunuyor, ve iyi muamele goruyor, fakir de olsa, surunse de cogunluk yine de temiz bir hayat surduruyor,nispeten, en fena yaptiklari diyebileceginiz yanlis partilere oy vermek. eski mesela çeliktepedeki fakirlik ile pattaydaki fakirligi karsilastirin, hangisinde fakir olmayi tercih ederdiniz. selamlar.

 10. merhabalar..ben istanbuldayım..daimi kamboçyaya yerleşmek istiyorum…1600 lira sabit gelirim var..geçinebilirmiyim..pazarlama işinden az boz anlarım..öyle çok yükseklerde gözüm yok..ne dersiniz..istanbuldan kopup geleceğim..nasıl gelirim..bi anlatsan…

Comments are closed.