internet-web-cable-connect-world-globe-ADSL

TTnet ile bağlantı sorunu yaşadığınızda yapılacak güzel bir taktik

Merhabalar,

Eminim hepiniz adsl ile bağlanırken sorunlar yaşıyorsunuz. Durduk yere hattın zayıflaması ya da hiç sinyal olmadığı oluyor. Özellikle eski bir mahallede oturuyorsanız (ki istanbulun çoğu eski mahalle) altyapı da eski olduğundan; kablolar gelen giden veriyi yeterince taşıyamıyor.

Buna kalıcı olmasa da geçici bir çözüm öğrendim. Geçiciden kastım da 5-20 dakkalık bir etki yapıyor ama yine de işe yaraması güzel.

Şöyle işliyor: Ev telefonunuzu arıyorsunuz, ve internetiniz hızlanıyor 🙂

Nasıl mı? sonuçta hem telefonun verisi hem de internetin verisi aynı kablodan taşınıyor. Telefon açıldığında kablolara normalin 4-5 katı bir enerji yükleniyor. Bu da internete girmenize engel olan “zayıf bağlantı” sorununu çözüyor. Tabi aramanızdan 5-20 dakka arasında bu etki yok oluyor.

Bunu Koray Işık‘dan öğrendikten sonra evde denedim, hakkaten de sonuç veriyor. TTnet’teki adamlar da bunun tesadüf olmadığını söylediler.

Tabi şunu belirtmekte fayda var, bu sizin download hızınızı artırmaz, ya da başka bir etkisi olmaz. Sadece sahip olduğunuz aboneliği en verimli kullanmanız için ufak bir taktik. Deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim. Ne kadar etkili bir yöntem olduğunu merak ediyorum.

Share/Bookmark
Share:

1 comment

  1. Bazen çaldırmak yetmiyor ev telefonunu, 1 dakika boyunca açın telefonu bekleyin, daha çok işe yaradığını son günlerdeki kopmalarla test ettim onayladım..

Comments are closed.