super-best-friends

South Park’ta Muhammed’in gösterilmesi, Karikatür Mevzusu ve Radikal İslam

South Park izlerken tam da dinle peygamberlerle ilgili bir episoda denk geldim. South park takip edenler hali hazırda izlemiştir onu ama izlemeyenler için buradan paylaşayım, 100lerce bölüm arasında kaynamasın:

Bölümün hikayesini anlatmayım, aşağıya koydum izlersiniz isterseniz ama bahse değer kısmını söyleyim: Muhammed’in resmedilmesi.

Hatırlayacağınız üzere muhammedin karikatürü çizildi diye olay olmuştu her yerde protestolar yükselmişti.. South park’da biraz bunla ilgili bir bölüm hazırlamışlar.

Fakat, Muhammedi tasvirlerse radikal allahçıların onları bombalayabileceğinden tırsmışlar 🙂 O yüzden zekice takılmış elemanlar, önce acaba çöp adam yapsak sorun olur mu demişler -ki acaip güldüm- 🙂

Ayrıca bir karavana sokup hiç dışarı çıkarmasak ama insanlara muhammedin karavanın içinde olduğunu söylesek bir şey olur mu demişler..

Sonra karavanın dışına çıkartınca da ayı kostümüyle dolaştırıp nasılsa içindeki gözükmüyor mantığıyla rahat rahat takılmışlar 🙂 ayı kostümü içinde muhammed, lol 🙂

Bazen de yürütmek zorunda kaldıklarında cencored yazılı bir kutu yapmışlar; öyle takılmışlar 🙂

Adamlar çok zekice sınırları yoklamışlar ama çizgiyi geçmemişler..

Ayrıca sırf muhammedle takılmıyorlar tabi, daha önce de bir bölüm ayrıdıkları “super best friends” i de dahil ediyorlar. Bunlar isa, musa, buda, tao fln.. Bunlar süper güçleri olan süper kahramanlar gibi takılıyorlar 🙂 Tabi onlarla da iyi eğleniyorlar, buda kokain çekiyor, isa porno izliyor 🙂

gazetelerde de epy yazı çıkmış hakkında bir iki link koyuyorum:

cnnturk

bbc (ingilizce)

Dileyenler aşağıdaki linkten izleyebilirler.. link ilerde açılmazsa fln 14. sezon 5. ve 6.bölümler. Bölüm isimleri 200 ve 201 (200.episod)

iyi seyirler:

http://dizimag.com/south-park-14-sezon-5-bolum-izle-dizi.html

http://dizimag.com/south-park-14-sezon-6-bolum-izle-dizi.html

Share/Bookmark
Share: