Cambodia-phnom-penh-101

Phnom Penh’de Motorsiklet Turu, Kamboçya’da Günlük Yaşama Giriş 101

kambocya-phnom-penh-aksam-skooter-trafigi

Phnom Penh’de Motorsiklet Turu, Kamboçya’da Günlük Yaşama Giriş 101

Geçen ay ILS Vision isimli bir Youtube firması ile anlaştım. Firma youtube kanalıma kendi müşteri portfoyündeki reklamları yerleştiriyor. İlk ay çok bi getirisi yoktu ama sıfır da çekmedi. O yüzden biraz youtube üzerine denemeler yapacağım, ilerde getirisi olur mu diye. bunun için de bir ilk video çektim.

Kamboçya’da yeni motor aldım 2-3 hafta önce. Honda’nın Bildiğim kadarıyla türkiye’de olmayan bir modeli: “Air Blade”. Asya’da gördüğüm en gözde model bu. Bagajı geniş, az yakıyor, sürüşü çok rahat, arkada oturan için de konforlu. otomatik vites. Yani şehir içi kullanım için ideal. Türkiye’de motorcular hep burun kıvırır bilirim “skooter mı, ehhhkk!” diye bir iğrenme ifadesi gelir genelde. Ama motor alacaksanız pek takmayın o eski kafaları, şehirde kullanıyorsan otomatik skooterdan şaşmayacaksın : )

Sıfır satış fiyatı 2.300 dolar falan ama 600 dolara ikinci elde buldum, gayet temiz. Burada 2. el motor almak süper rahat, bisikletten farkı yok, parayı veriyorsun motoru alıyorsun. Hepsi bu : ) ne polise gidiyorsun ne notere ne bi yere. ne vergisiyle uğraşıyorsun, ne bilmem ne egzos kontrolü ne cart ne curt. Rahat adamlar. (tabi polis durdurup ehliyet ruhsat derse paşa paşa rüşvetini vermen gerek -ki 2-3dolar genelde çok bişey değil-, henüz 2-3haftalık süreçte çevrilmedim)

Tabi istersen üzerine de alabilirsin istersen ama bürokrasi uğraşması dert. Pahalı bi motor alsam uğraşırdım ama skooter ile herşey rahat.

Hem youtube kanalı için deneme olsun hem de sizi şehirde biraz motorla gezdireyim diyerek bi video hazırladım. İyi seyirler : )

https://www.youtube.com/watch?v=CgyAnW9RTF0

 

 

 

Share/Bookmark
Share:

3 comments

  1. ILS Vision ile çalışan bir arkadaşım vardı iyi olduklarını söylemişti kendisi. Umarım senin içinde iyi olur.

    Bildiğim kadarıyla o taraflarda en çok tercih edilen taşıt motor. Hem araçlara nazaran daha az maliyeti var, hemde mobilitesi daha çok. Zaten tutupta yüksek bedelli bir motor almanın bir anlamı yok diye düşünyorum.

    Youtube kanalına girip incelememiştim ama bundan sonra sık sık inceleyeceğim.

    İyi geziler, iyi çalışmalar 🙂

  2. film tv için kusursuz bir kaynak bu. Paylaşım için teşekkürler.

  3. Reis 28 ekimde bende tam oradaydim kaldigim otelin onunden gectin. Keske takip etseydim sizinle karsilasmak isterdim.

Comments are closed.