young-man-funny-face-squinting-skew-eyed-eye_thumb

Oyuncu ve Model Arıyorum

Merhabalar,

Yaklaşık 4-5 aydır iş yoğunlukları nedeniyle ara verdiğim stok çekimlerine yeniden ağırlık vermeye başladım. Şu aralar model arıyorum sürekli. Haftada 1-2 gün hatta bazen 3 gün çekim yapmayı planlıyorum. Hafta içi akşamları, hafta sonu tüm gün olabilir. Oyunculuk yapan ve portfolyo oluşturmak isteyen arkadaşların fotoğraflarını ve videolarını çekmek isterim.

Size bir portfolyo hazırladığım için sizden bir ücret talep etmediğim gibi, bana modellik yaptığınız için size bir ücret de ödemiyorum. Bu iki taraf için de fayda sağladığı için gayet denk oluyoruz. Ben size ulaşmanız pek mümkün olmayan üzerinde emek harcanmış görüntüler veriyorum (ayrıca isterseniz klipler de yapabilirim) siz de görüntüleri çeşitli projelerde kullanılması için bana izin veriyorsunuz, iki taraf da mutlu oluyor.

Ben size ulaşmanız pek mümkün olmayan üzerinde emek harcanmış görüntüler veriyorum (ayrıca isterseniz klipler de yapabilirim) siz de görüntüleri çeşitli projelerde kullanılması için bana izin veriyorsunuz, iki taraf da mutlu oluyor.

Oyunculardan aradığım özellikler:

– Genel olarak kamera karşısında rahat olması önemli.

– Mimiklerine hakim olabilmeli. Yüzüyle duygu verebilmeli.

– Fiziksel görünüşüyle ilgili bir huzursuzluğu  olmamalı, görüntüde nasıl gözüktüğünden ziyade, istenilen duyguyu verip veremediğine konsantre olmalı. (Ne demek istediğimi örnekleyecek olursam, “kızgın öfkeli bir şekilde bak” dediğimde, “ama öyle yapınca kırışıklarım çok belli oluyor, öyle çekmesek” gibisinden veya “profilden çekmesen, gerdanım çok belli oluyor” gibi ve daha onlarca benzeri istekler duymak istemiyorum) 🙂

– “Kusursuz insan” gibisinden modeller aramıyorum. Şişman, kel, kısaboylu, vs olmanız veya olmamanız hiç önemli değil. Fiziğinizle pek ilgilenmiyorum. Önemli olan yüzünüzün bir duygusu bir hikayesi olması.

– Çekim için önerebileceğiniz mekanlar ve/veya konseptler olursa iki taraf için de hoş olur. Misal çok güzel dans ediyorsunuzdur ve de çekim yapabileceğimiz bir sahne vardır, gidip çekebiliriz. Ya da Yakın bir tanıdığınızın bir cafesi vardır, orada gidip çeşitli konsept çekimler yapabiliriz. Ya da üniversitenizin içinde sinematografik bir mekan vardır (örneğin kütüphane yurt vs..) izin alabilirseniz oralarda çekim yapabiliriz. Örnekleri çoğaltabiliriz, ama kısaca önerilerinize açığım 🙂

– Çekimler hep istanbul içi. (belki ileride istanbul dışı da yapılır ama şu an sadece istanbul içi)

– Sadece görüntü alıyorum, ses kaydetmiyorum. Bu sebeple ses tonunuz önemli değil.

– Çekim yapmaya izin verdiğinize dair yazılı bi izin alıyorum. (standart model release)

– Yaş sınırı falan yok, her yaştan kişiye açığım. Sadece, 18 yaşından küçükseniz, ailenizden de yazılı izin almak gerekiyor.

İlgilenen arkadaşların bana başvuru formunu doldurarak mail yoluyla başvurmasını rica etmekteyim. Dosyaların karışmaması için de, yolladığınız dosyaları “model_basvuru_formu_adiniz_soyadiniz” ve de “ozgecmis_adiniz_soyadiniz” seklinde isimlendirirseniz sevinirim.

Başvuru Formunu buradan indirebilirsiniz: model-basvuru-formu

Başvuruları ozgurcagdas@gmail.com adresine yollayabilirsiniz.

Lütfen telefon açmayın ve lütfen facebooktan iletişime geçmeyin. Sadece mail üzerinden başvuru formunu ve de özgeçmişinizi yollayarak basvurabilirsiniz. (gelen mailleri klasörlüyorum, ve sonra sizlerle irtibata geçiyorum)

P.S.: Bu ilanı ilgilenebilecek arkadaşlara yayabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Share/Bookmark
Share: