iş-İlani-Matte-Painting-Compositing-Yapmayi-Bilen-bi-Adobe-After-Effects-Kullanicisi-Ariyorum

İş İlani: Matte Painting / Compositing Yapmayi Bilen bi After Effects Kullanicisi Ariyorum.

iş-İlani-Matte-Painting-Compositing-Yapmayi-Bilen-bi-Adobe-After-Effects-Kullanicisi-Ariyorum

 İş İlani: Matte Painting / Compositing Yapmayi Bilen bi After Effects Kullanicisi Ariyorum.

4-5 yıl önce yaptığım şu video benzeri videolar yapabilecek birileri arıyorum. (HD izlemezseniz detayları tam göremeyebilirsiniz)

Örnek video hakkında:

Fotoğrafı photoshop’ta temizledim. Renkleri istediğim şekle getirdim. Ardından after effects’de red giant plug in’lerle hareketlendirdim. Kar partikülleri loop ediyor, ışığın konumuna göre ışıkta veya gölgede kalıyor. normalde 6saniyelik bir video, youtube’da izlemesi kolay olsun diye 7kere loop ettirerek koydum.

Total süre, 2 saat aldı. (fakat 4-5 yıldır bu tarz işleri tekrar etmediğim için çoğu şeyi unuttum. Mevcut çekimlerimle de epey yoğunum. Bu sebeple yeniden hatırlamak için uğraşmaktansa, halihazırda bilen birileri arıyorum.)

Çalışacağım kişiyle olacak Workflow:

Size video veya foto vericem, compositing’i yapıldıktan sonra, 4k render’ını sizden alacağım. (ortalama 10-15 saniyelik videolar)

Aradığım özellikler:

 1. İleri seviye After Effects bilgisi. Gerektiğinde expression yazabilmesi.
 2. Red Giant vb. plug-in’lere de hakim olması.
 3. Toz, duman vs gibi efektler ve/veya çeşitli 2d veya 3d objeler yerleştirerek digital painting yapabilmesi.
 4. Kendisine ait 4k render alabileceği bilgisayar.
 5. Daha önce benzer çalışmalarda bulunup, deneyim sahibi olması. (tutoriallara bakar yaparım diye düşünmeyin, halihazırda biliyor olmanız mühim! Öteki türlü 2saatlik iş, 2günde anca biter)
 6. İçki içmesi. (trollemek için yazmıyorum, içmeyen adamla çalışması acaip sıkıcı oluyor, tecrubeyle sabit. iş yapcaz diye sıkıntıya girmeye gerek yok^^)

Bu yukarıdaki özellikler şart. İlaveten biliyorsanız 3d program bilginizi de belirtmeniz iyi olur:

 1. Kullandığınız 3d software’ler ve hakimiyet seviyesi (yukarda dediğim gibi, bilmek zorunda değilsiniz. Biliyorsanız ekstra işler de verebilirim diye soruyorum)
 2. Eğer 3d bilginiz varsa, hazır modelleri animate ettirip (rig) 3d render alabilir misiniz? (varsa örnek işlerinizin linki)

Başvuru:

 • Lütfen konu kısmına “Matte Painting Başvurusu” yazarak ozgurcagdas (at) gmail adresime mail atarak başvurun. (NOT: her gün ortalama 50 civarı mail alıyorum. copy paste olarak “Matte Painting Başvurusu” yazmassanız, mailimde başvuruları search yaparken attığınız mail gözükmeyecektir.)
 • Kim olduğunuza dair kısa bi özgeçmişiniz. (özgeçmişiniz sadece sizi tanımak için istiyorum, diplomalar, sertifikalar, daha önceki çalıştığınız yerler vs. hiç mühim değil)
 • Bu tarz yaptığınız örnek işleri görebileceğim linkler. (daha önce böyle bir şey yapmadıysanız lütfen mesaj atmayın)
 • Yaşadığınız şehir.
 • Bilgisayarınızın özellikleri (işlemci, ram, ekran kartı bilgisi)
 • Yukardaki video gibi bir işe ne kadar bütçe isteyeceğinizi belirtin. (tek iş olmayacağını, eğer anlaşırsak ilk etapta 40-50 video sipariş verebileceğimi göz önünde bulundurun. Sonrasında da devamlılığı olacağını 100’lerce sipariş verebileceğimi de göz önünde bulundurun)
 • Gönderdiğiniz linklerdeki işleri sıfırdan yapacak olsaydınız ne bütçe talep ederdiniz? (videolardaki şu saniyedeki görüntü için şu kadar bu saniyedeki için bu kadar diye her bir kesme için ayrı ayrı bütçe belirtmenizi rica ediyorum)

İlanın Geçerlilik Süresi:

Bu ilan 10 kasım 2015’e kadar geçerlidir. (sonra görürseniz de yine de başvurabilirsiniz. Hemen olmasa da, ilerleyen dönemlerde çalışabiliriz)

NOT1:

Tek bir kişi olmak zorunda değil, farklı farklı kişilere, farklı video işleri verebilirim. epey çok konsept var elimde.

NOT2:

Bir sorunuz varsa lütfen bana özelden mesaj atmayın, aşağıya yorum kısmına yazın.

NOT3:

İlgelenebileceğini düşündüğünüz tanıdıklarınızla paylaşırsanız sevinirim.

Share/Bookmark
Share: