Sequence 010-600

GoPro ilk Denemeler, Gibbon Experience, Zipline Flying, Phuket, Thailand

hanuman flying gibbon experince

yaklaşık 1 haftadır Thailand Phuket’teyim, yeni aldığım GoPro Hero3 black edition ile 2 kere deneme şansım oldu. Biri Phi Phi adasında biri de zipline flying gibbon experience ile ağaçtan ağaca uçarken. Bu uçuşun videosunu şurdan izleyebilirsiniz.


.
link açmazsa: http://goo.gl/GHVrI4

Phi Phi adası Leonardo Di Caprio’nun oynadığı dünyanın en güzel sahilini anlatan “The Beach” / “Kumsal” filminin geçtiği yer. Fakat Phi Phi adası, şu ana kadar gördüğüm en abartılmış yer, hiç bi şey yok deneyimleyeceğiniz. Esenler otogarının tekne versiyonu. O kadar çok tekne o kadar çok turist getiriyorki adaya, sahilde denize gircek bir yer bile kalmıyor. Tayland’a 4. seferdir geliyorum, sevdiğim  bir ülke ama bu kadar dandikleşmiş bir yer hiç görmemiştim. Eğer sabah 5-6 gibi gelebilirseniz muhteşem olabilir, ama saat 12-1 gibi bildiğiniz esenler otogarı.

Phi Phi Bi kaç çekim var GoPro ile ama paylaşmaya değecek güzellikte değiller.

Öte yandan güneydoğu asyada “Gibbon Experience” denilen bir aktivite var. Gibbon bir maymun türü, onun ağaçtan ağaca nasıl uçtuğunu deneyimleyebileceğiniz bir aktivite yaratmış Thai’lar. Kamboçya ve Laos’ta da benzerleri mümkün.

Mantık şu, Yağmur ormanında 2 tane dev ağaç arasına bir ip geriyorlar, sen de o ip boyunca uçuyorsun.

Toplamda 20 civarı uçuş yapıyorsun, bu videoda sadece 2 tane atlayış seçip paylaştım.

Bungee Jumping kadar için boşalmıyor ama bir ağaçtan diğer ağaca boşlukta uçarken ayağının altında ormanın geçtiğini görmek çok hoş bir duygu.

Atalarımızın insan olana kadar neler çektiğini deneyimliyorsun, 1-2 kere eğlenceli de hergün hergün çekilcek çile değil : )

Maymunluğu da deneyimledik kısacası..

Share/Bookmark
Share:

1 comment

  1. özgür mrb. lütfen ada videosunu ve uçuşun kalanını paylaşır mısın?
    eşimle gelecek ay gideceğiz ve senin yazılarını sevdiğimiz için adanın videosunu görmek istiyoruz
    teşekkürler şimdiden

Comments are closed.