Taj Mahal ve gecekondular

Agra ve Taj Mahal Günlerim ve Stock Görüntülerim

Taj Mahal ve gecekondular

Agra ve Taj Mahal Günlerim ve Stock Görüntülerim

Taj Mahal stock görüntülerimi youtube kanalımdan izleyebilirsiniz:

.

https://www.youtube.com/watch?v=IsvhCVRi7JQ

.


.

Delhi’den sonra Agra’ya otobüsle geçtik. Bu şöfölerin hepsi mi ot ve kokain kullanıyor bilmiyorum ama kafaları çok güzel kullanıyorlar otobüsleri. bir şekilde kaza yapmadan varıyorlar ama. Giderken otobüsün en önündeydik ve herkes birbirine uzatarak elden ele geçiriyorlardı. Sanırım bu uyuşturucu olayına başlı başına bir yazı yazmayı hakediyor.

Sağsalim vardık Agra’ya. Akşam güneşi batmak üzereyken gördük Taj Mahal’i ilk kez. Sıradan bir bina görceğimizi biliyordum, alt tarafı cami, Süleymaniye’yi Sultan Ahmet Camii’ni görmüş insanlar olarak Taj Mahal’de ne kadar güzel olursa olsun alt tarafı bir cami olduğundan hiç bir beklentim yoktu binayla ilgili. Sadece Hindistan’ın simgesi, onun görüntüsü ihtiyaç duyulur bir de Varanasi yolu üzeri diye bir gün ayırdık. Taj Mahal’i görmeden Hindistan eksik kalırdı.

İlk plan Taj Mahal’e sabahın ilk saatlerinde görmekti. saat 5.30gibi güneş doğarken hem güzel gözüküyormuş, hem de çok kalabalık olmadığından daha rahat fotoğraf çekiliyormuş. Ama gel gör ki uyanamadık 🙂

Saat öğleden sonra 2 gibi kalkıp 2.30’da girdik 5.30 – 6 gibi çıktık. Güzel fotojenik bina ama hakikaten bir etki bırakmadı bende.

Gece 9 gibi de Kama Sutra tapınaklarıyla dolu Khajuraho’ya doğru yola çıktık.

 

Share/Bookmark
Share: