hintli yılan oynatıcısı

4.000’inci Stock Videom (çekimler tam gaz devam ediyor)

4.000’inci Stock Videom


Udaipur’daki zehirlenme olayından beri geziyle ilgili bir blog yazısı yazamadım, ama epey yer değiştirdik, çok şeyler yaşadık, 7 şehir değiştirdik. Udaipur’dan Pushkar’a, sonrasında sırayla Jaipur, Amber, Delhi, Agra, Khajuraho ve Varanasi’ye geldik. Bunlarla ilgili ayrı ayrı yazılar yazmaya youtube videoları yapmaya çalışcam.
.
Mevcut olarak 3200 civarında stok videom vardı, yeni 900 taneye yakın ürettim. Dün Varanasi’den DHL ile çalıştığım 2 firmaya 2 ayrı harddiskle yeni bu yeni 900 videoyu yolladım, muhtemelen, 2-3 haftaya online satışa hazır olurlar. (toplam sayı 4088 oldu)
.
Videoları çekmek aslında o kadar zor değil, editlemek bile o kadar zor değil. Esas olay “metadata” dediğimiz olayı hazırlamak. Tüm videoları tek tek tarifini yapmak, keywordleri girmek, videonun içindeki şeyleri anlatmak çok aşırı zaman alıyor. Bunu üstünkörü yaparsam da arayan insanların benim videolarımı bulması zorlaşacak. Ayrıca çalıştığım modellerin releaselerini (izin belgelerini) düzenlemek bile 4-5 saatimi (haliyle günümü) alıyor.
.
En zorlayan şeylerden biri de internet ya çok yavaş, ya da hiç yok. Metadata’yı hazırlarken hızımı çok yavaşlatıyor o sebeple.
.
Bir yandan şehirden şehire gitmek, bir yandan çekim yapmak akşamları o videoları kurgulamak sonrasında da Metadata’sını hazırlamak etmek çok yorucu oldu. Ama şimdilik bittiği için rahatladım.
.
4.000’inci video Amber’e denk geldi, yılan oynatıcısı bir adam tuttuk model olarak. Adamı bulmak için evine gittik, çekimleri adamın evinde yaptık, komik hikaye, onu amber’le ilgili full bi video yaptığımda paylaşırım detaylı olarak.
.
4.000’inci Videomu youtube kanalımdan izleyebilirsiniz:
.
http://www.youtube.com/watch?v=kwyaRUqhqMY&feature=youtu.be
.

.
Bugün 3aydır (net 72gün) kaldığımız Hindistan’dan ayrılıyoruz, Nepal’e kara yoluyla geçiyoruz. Zor bir yolculuk daha bizi bekliyor : )

Share/Bookmark
Share: